KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763490
*
nr 1576 3490
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hamnstad. Olja på pannå, ej signerad, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 21:10:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 20:46:57
1
700 kr
6/11 20:55:08
2
1.600 kr
6/11 20:55:51
1
900 kr
6/11 20:55:51
2
1.000 kr (Budbetjänt)
6/11 20:58:56
1
1.100 kr
6/11 20:58:56
2
1.200 kr (Budbetjänt)
6/11 21:00:01
1
1.600 kr
6/11 21:00:01
2
1.600 kr (Budbetjänt)
6/11 21:00:39
1
1.700 kr
6/11 21:05:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med hamnstad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1576 3490
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hamnstad. Olja på pannå, ej signerad, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 20:46:57 | 1 | 700 kr |
6/11 20:55:08 | 2 | 1.600 kr |
6/11 20:55:51 | 1 | 900 kr |
6/11 20:55:51 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
6/11 20:58:56 | 1 | 1.100 kr |
6/11 20:58:56 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
6/11 21:00:01 | 1 | 1.600 kr |
6/11 21:00:01 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
6/11 21:00:39 | 1 | 1.700 kr |
6/11 21:05:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med hamnstad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30